atm

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/haramiler/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

ATM dolandırıcılığı

Dolandırıcı, bankaya gelen müşteriden önce ATM’nin kart giriş haznesine bir cisim

yerleştiriyor. Sonra gelen müşterinin kartı ATM cihazında kalınca, dolandırıcı, yardım etmek

bahanesiyle şifreyi öğreniyor. Müşterinin bankadan ayrılmasından sonra da kartı ATM cihazından

çıkarıp kullanıyor.

Teleskoplu soygun

Ardı arkası kesilmeyen banka ve kredi kartı dolandırıcılığı olaylarında gelinen son noktada hırsızların yeni gözdesi teleskop oldu.

Polisin İstanbul`da 10 aydan beri peşinde olduğu çetenin, bankamatikten para çeken vatandaşların kart bilgilerini teleskop aracılığıyla çaldığı ortaya çıktı. İşlek yerler olmasına karşın hiç bir vatandaşın dikkatini çekmeyen dolandırıcılık nedeniyle vatandaşların 3 Milyon Lira dolandırıldığı tespit edildi. Olayın daha da vahim olan yanı, hırsızların banka kartlarındaki açığı tespit ederek bunu iyi değerlendirmesi oldu.

Kredi kartı dolandırmacılığında kullanılan 10 yöntem!

En tehlikeli dolandırıcılık, mağazalarda, “kredi kartlarının kopyalanması” şeklinde yapılıyor. Karttaki bilgiler gerçek olduğundan, dolandırıcılığın ispatı da mümkün olmuyor. Polis, dolandırıcıların bilgileri internetten temin ettiğine dikkat çekerek, kişisel bilgilerin güvenli olmayan sitelere gönderilmemesini istedi.

Yankesicilik ve Kapkaçlığıa karşı alınacak önlemler

>Yankesiciliğe karşı otobüs durağı, çarşı, döviz büroları, banka, alışveriş merkezi vb. kalabalık yerlerde çanta, cüzdan ve değerli eşyalarınızı kontrol altında bulundurun.

>Oto ile kapkaç olaylarına maruz kalmamak için yaya kaldırımlarının yola yakın kısımlarında yürümeyin. Çantalarınızı yola yakın olan kolunuzda taşımayın.

>Para bozdurmak için yanınıza gelen kişilere karşı dikkatli olun.

>Camilerde abdest alırken veya namaz kılarken çıkarttığınız ceket, palto gibi giysilerinizin ceplerinde para, cüzdan vb. bırakmayın ya da üzerinizden çıkarmayın.

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar