çalıntı

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/haramiler/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kayıp ve çalıntı kartlar

Dolandırıcılar, kimlik ve imza kontrolü yapılmayan iş yerlerindeki alışverişlerde kayıp yada çalınan kredi kartları kullanıyorlar. Bunu engellemek için kredi kartı kaybolan kişinin en kısa sürede bankasına bildirim yapması gerekiyor.

Kredi kartı dolandırmacılığında kullanılan 10 yöntem!

En tehlikeli dolandırıcılık, mağazalarda, “kredi kartlarının kopyalanması” şeklinde yapılıyor. Karttaki bilgiler gerçek olduğundan, dolandırıcılığın ispatı da mümkün olmuyor. Polis, dolandırıcıların bilgileri internetten temin ettiğine dikkat çekerek, kişisel bilgilerin güvenli olmayan sitelere gönderilmemesini istedi.

İlaç sahtekarlığı bitiyor!

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü Mahmut Tokaç, 1 Temmuzdan itibaren piyasada ``karekod``lu ürünler bulunmaya başlayacağını söyledi.

Uygulamanın başında bu ürünlerden yoğun miktarda bulunmasını beklemediklerini ifade eden Tokaç, ``1 Ekime kadar karekodsuz ilaçların üretimi devam edebilecek. Ama 1 Ekimden sonra artık karekod bulunmayan ilaçlar üretilemeyecek. Bu tarihten önce üretilen ürünler ise karekodlu ilaçlarla birlikte 1 Ocak 2010`a kadar piyasada bulunabilecek`` diye konuştu.

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar