cinayet

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/haramiler/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dünden bugüne seri katiller

Seri katiller genellikle çevrelerine zararsız gibi görünen, bazen bebek yüzlü olabilen ve çocuklukları problemli geçen kişilerden oluşmakta.

İşledikleri seri cinayetlerle adeta ``dehşet gündemi`` oluşturan seri katiller, yakalandıkları ana kadar insanları korkuya mahkum ederken, Türkiye`de en çok cinayet işleyen seri katil Yavuz Yapıcıoğlu, polise göre 18, görgü tanıklarına göre ise 43 kişiyi öldürdü.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, seri katiller genellikle çevrelerine zararsız gibi görünen, bazen bebek yüzlü olabilen ve çocuklukları problemli geçen kişilerden oluşmakta.

Hırsızı öldürmek meşru müdafaa

Eve giren veya girmek üzere olan hırsızları öldürmeye ceza verilemeyeceği belirtiliyor...

Yartgıay dün emsal bir karar imza attı. Benzer davalara örnek teşkil edecek olan karar, eve giren veya girmek üzereyken görülen hırsızları öldürmeye ceza verilemeyeceğini belirtiyor.

Vatandaşı canından bezdiren artış

Bu yılın ilk 10 ayındaki asayiş olayları geçen yılın ilk altı ayına göre, yüzde 35 artış göstererek 385 bin 412`ye yükseldi... Cinayet, yaralama, gasp ve tecavüz, kapkaç ve yankesicilikte durum ürkütücü boyutlarda. Kısaca, suç artıyor, halk ise tedirgin....

Nüfusunun 17 milyona ulaştığı tahmin edilen İstanbul`da işlenen asayiş suçlarının sayısı 82 bin 529, Ankara`da 12 bin 638, Gaziantep 11 bin 16, İzmir`de 8 bin ve Adana`da 7 bin 32. Bu suçlar arasında vatandaşın can güvenliğini tehdit eden en basit olay gasp.

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar