haram para

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/haramiler/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Bilinen Hırsızlık Çeşitleri ve Basit Ama Hayati Önlemler !

Şu zamanımızda neredeyse olağan hale gelen hırsızlık vakaları hızla artmakta. Devlet ve polisimiz elbette bu konuda çok hassas davranmalı ancak, bireylerde hem kendilerini hemde çocuklarını hırsızlıktan korumak için bir takım önlemler almalı, bu konuda bilinçlenmeli. İşte size bir kaç öneri...

BİLİNEN HIRSIZLIK ÇEŞİTLERİ

Yankesicilik: Belediye ve özel halk otobüslerinde, otogar, tren garı havayolu terminalleri, pazarlarda, alışveriş yerlerinde, kalabalık arasında dalgınlığınızdan istifadeyle bir ve birden fazla kişi ceplerinizden veya çantanızdan paralarınızın çalınması olayıdır.

Tırnakçılık: Para bozdurmak için başvuran ve genellikle turist rolü yapan kişilerin kasanızdan veya tezgah üzerine çıkarttığınız paraların içerisinden karıştırmak suretiyle dalgınlığınızdan istifade ederek bir miktar para çalma olayıdır.

Kara Para Uğursuzluk, Bela ve Azap Demektir!..

İKTİSAT ve finans krizinde Türkiye`ye yardımcı olsun diye, yurt dışındaki kara ve haram paranın ülkeye getirilmesi istenmiş.

Bu istek yerine getirilir ve kara paralar içeriye sokulursa, bir yararı olacaksa, 100 zararı olacaktır. Bundan kimseninşüphesi olmasın.

Kara para ne demektir?

Tek kelime ile ahlâksızlık, kanun dışılık, hainlik demektir.

İslâm dinine göre para iki ana gruba ayrılır:

Helal yollarla elde edilmiş helal, ak ve tayyib para.

Haram yollarla elde edilmiş kara ve kirli para.

Haram, kirli, kara servetler nasıl oluşmuştur?

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar