Kriz

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/haramiler/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sanal Tefeciler (!)

Türk tefeciler, Facebook’ta grup kurup, kredi kartı kartı mağdurlarına darbe vuruyor

Vatandaşların ekonomik kriz nedeniyle girdikleri darboğazı kendilerine fırsat bilen ’sanal tefeciler’ Facebook’ta kendilerine özel bir grup kurdu.

Karşılıksız çek kesen 150.000 kişi hapse girecek

Düzenlemenin değişmeden kabul edilmesi halinde yaklaşık 150 bin kişi hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. Konuyla ilgili komisyona görüşlerini ileten Yargıtay, karşılıksız çekin suç olmaktan çıkarılarak idarî para cezası verilmesini istedi.

Küresel krizin etkisiyle çek ve senedini ödeyemeyen dürüst esnafı sıkıntılı günler bekliyor. Meclis Adalet Alt Komisyonu`nda bugün görüşülen Çek Kanunu Tasarısı`nın yasalaşması halinde on binlerce esnaf hapse girme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Kriz yüzünden hem işsizlik hem de hırsızlık arttı

Dünyayı sarsan finansçılar, birçok ekonomide işsizliği artırdı ve artırmaya da devam ediyor. ABD işsizlik rakamları 14 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ama şimdi sıra krizi çıkaranlarda. İngiliz Financial Times gazetesinin haberine göre şu ana kadar 150 bin finansçı işinden oldu. Gazetenin Wall Street ve Amerikan finans sektörü için işten çıkarma tahmini 70 bin kişi.

İçerik yayınları

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar