Oteli satıldı , ruhu duymadı!


Duğles Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi`nin kurucusu 79 yaşındaki İzmirli iş adamı Hikmet Duğles`in kızı Meral Duğles Akıncı`nın tapu müdürlüğünden banka kredisi almak için belge talep etmesi üzerine sahibi olduğu İzmir Basmane`de bulunan Alican Otel`in ağabeyi tarafından oğluna satıldığını öğrendiği bildirildi.

Akıncı`nın satışın, 2006 yılında babasına verdiği vekaletnameye dayanılarak, ağabeyi Mehmet Duğles tarafından oğluna ait Duğles Motorlu Araçlar`a 9 Nisan 2009 tarihinde yapıldığı bilgisini aldığı belirtildi.

Tapuda 400 bin TL olarak gösterilen otelin satış bedelinin kendisine ödenmediğini ifade ederek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı`na dilekçe veren Akıncı, babası hakkında ``medeni ve hukuki ehliyete haiz olmama`` gerekçesiyle vasi tayin edilmesi için açılan davanın sürdüğünü kaydetti.

Dilekçede, bu dava kapsamında Hikmet Duğles için istenen Adli Tıp Raporu gelinceye kadar, Mehmet Duğles`in baba Hikmet Duğles`e ait tüm taşınmazları vekaletle sattığı savunuldu.

``Birden fazla sabıkası bulunan Mehmet Duğles`in kullanma zimmeti ve emniyeti suiistimal suçları işlediğinin`` iddia edildiği dilekçede, gerekli kovuşturma yapılarak dava açılması istendi.

Bu arada, Duğles Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi avukatı Umut Köroğlu ise otel satışının yasal olarak yapıldığını kaydetti.

(aa)

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar