Zeki Müren'in babasının mezarında hırsızlık girişimi


Bursa'da, Zeki Müren'in babasının mezarının üzerini örten yaklaşık 150 kilogram ağırlığındaki bronz kubbe, kimliği belirlenemeyen kişilerce çalınmak istendi.

Zeki Müren'in babası Kaya Müren'in mezarının üzerini örten bronzdan yapılmış kubbeyi çalma girişiminde bulunan ve bu sırada iki mezara zarar veren kişiler, ağırlığı nedeniyle taşıyamadıkları kubbeyi bırakarak kaçtı. AA'nın haberine göre, Emirsultan Mezarlığı'ndaki Zeki Müren'in anıt mezarının bitişiğinde bulunan, Müren'in varisleri, Türk Eğitim Vakfı ve Mehmetçik Vakfı tarafından anıt mezarla birlikte yaptırılan Kaya Müren'e ait mezara sabaha karşı gelen kimliği henüz belirlenemeyen kişiler, 4 mermer sütun üstüne konulmuş, mezarın üzerini örten bronz kubbeyi yerinden çıkardı.

TAŞIYAMAYINCA BIRAKTILAR

Kubbeyi çıkarırken mermer sütunların kırılmasına neden olan zanlıların, yaklaşık 150 kilogram ağırlığındaki kubbeyi taşıyamayarak ellerinden düşürmeleri sonucu da hem Kaya Müren'in hem de aynı yerde bulunan Cenani Ece'nin mezarlarının mermerleri zarar gördü. Kubbeyi taşıyamayınca olay yerinde bırakan zanlılar, kayıplara karıştı. Emirsultan Mezarlık Müdürü Düşünsel Şentürk'ün Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne başvurusu üzerine soruşturma başlatılırken, bronz kubbe mezarlığın deposuna kaldırıldı.

BU OLAYI GERÇEKLEŞTİRENLERİ KINIYORUZ

Olayı öğrenerek mezarlığa gelen Türk Eğitim Vakfı yetkilisi Erol Tezci, Kaya Müren'in mezarının iki vakıf tarafından en kısa sürede onarılacağını bildirdi. Zeki Müren'in anıt mezarının zarar görmemesinin teselli verici olduğunu kaydeden Tezci, bronz kubbenin ağırlığının yaklaşık 150 kilogram olduğunu ve Müren'in 11. ölüm yıldönümü olan 24 Eylül öncesinde anıt mezardaki iki kubbeyle birlikte parlatıldığını belirterek, ''Bu olayı gerçekleştirenleri kınıyoruz'' dedi. Bu arada, anıt mezarı ziyaret eden Müren'in sevenleri, olaya tepki gösterirken Müren ve babası için dua etti.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar