İstanbul'da 'Güven', İzmir'de 'Huzur' timleri kılıktan kılığa giriyor


İzmir'de karpuz satıcısı kılığına giren Huzur timi polisi, kapkaççıyı suç üstü yakaladı.  

İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Huzur Timleri, suçluların yoğunluklu olduğu yerlerde suçlulara aman vermiyor.Suçluları yakalamak için kılıktan kılığa giren ve simitçi, boyacı, biletçi ve seyyar satıcı kılığındaki polisler, istedikleri kıyafeti giyebiliyor. Şort, sandalet, yırtık pantolon ve küpe takabilen polisler, motor üzerinde bazen postacı, bazen de kurye elemanı olarak dolaşıyor.

Edinilen bilgiye göre Hatay semti pazaryerinde bir bayanın çantasından cüzdanının alan M.K. (17) pazarda karpuz satan Huzur Timleri tarafından bir süre takip edildikten sonra suçüstü yakalanarak etkisiz hale getirdikten sonrakelepçe vurarak karakola götürdü. Huzur Timlerinden sorumlu Emniyet Amiri Yener Ürgütol, Huzur Timlerinin her zaman vatandaşın huzur ve güvenini sağlamak için kılıktan kılığa gireceğini söyledi.

Polis ekipleri yapmış olduğu araştırmada M.K.'nın çok sayıda kaydının bulunduğunu ve olayla ilgiyi soruşturma başlatıldığı öğrenildi Öte yandan Huzur Timleri gün içerisinde 4 oto hırsızı, 3 çalıntı motosiklet, 35 meşe tabir edilen esrar maddesi, 1 otodan hırsızlık zanlısı, 4 korsan oto parkçı ve 2 adet ruhsatsızsilah ele geçirdi.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar