Sanal soygun ile 1 milyon YTL çarpan Hırsızlar yakalandı


Antalya'da internet şubesi şifrelerini kırdıkları kişilerin hesaplarındaki paraları, sahte kimliklerle açtıkları hesaba aktaran üç kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği görevlilerince haklarında ''Suç İşlemek İçin Örgüt Kurmak, Örgüt Faaliyetleri Çerçevesinde Bilişim Sistemine Girmek Sureti ile Haksız Kazanç Temin Etmek ve Sahtecilik'' suçlamasıyla adliye sevk edilen zanlılar N.K.Ö, E.E. ve M.S. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Polis, önceki gün yaptığı operasyonda İzmir, Kocaeli, Ordu, Tokat, Eskişehir, Isparta, Konya, Giresun, İstanbul, Ankara, Osmaniye, Aksaray, Muğla, Balıkesir, Samsun, Van, Çankırı, Muş ve Antalya'da, 55 müştekiye ait çeşitli bankalardaki hesapların internet şifrelerini kırarak yaklaşık 1 milyon YTL tutarındaki paranın, örgüt üyeleri tarafından sahte sürücü belgesi ve nüfus cüzdanıyla

Antalya'daki bankalarda açtırdıkları hesaplara havale edilerek çekildiğini tespit etmişti. Yapılan operasyonda 3 kişi, 3 sahte sürücü belgesi, bir bilgisayar, bir dizüstü bilgisayar, 22 manyetik şeritli kart, 2 pos cihazıyla birlikte kaldıkları adreslerde yakalanmışlardı. Çete elebaşı N.K.Ö'nün, asker firarisi olduğu, aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Van, Ordu, Samsun, Eskişehir, Bursa ve Kocaeli'nin de bulunduğu 14 ilde güvenlik güçleri tarafından arandığı ve yakalandığında üzerinden 7 farklı sahte kimlik belgesi çıktığı bildirilmişti.

AA

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar