Kayıp 4 halı için Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak


Eski Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Taşkaya hakkında, geçen yıl yapılan yerel seçimler öncesi alınan 6 Milas halısından dördünün, seçim sonrası yapılan demirbaş sayımlarında bulunamaması gerekçesiyle dava açıldı.

3 Mart 2009 tarihinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bütçesinden satın alınan 6 Milas halısından dördünün seçim sonrası demirbaş sayımları sırasında bulunamaması üzerine tutanak tutan belediye yönetimi, durumu İçişleri Bakanlığı'na bildirdi.

Isparta Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, halıların üzerine zimmetli olduğu tespit edilen Mustafa Taşkaya hakkında ağır ceza mahkemesinde zimmet suçlamasıyla dava açıldı.

Savcılığın hazırlık soruşturması kapsamında ifade veren Taşkaya'nın, söz konusu halıların kendisine teslim edildikten sonra belediye başkanlık makamının arka odasına koyduğunu söylediği belirtildi. Bu konuda teslim tutanağı düzenlemediğini dile getiren Taşkaya'nın, halıların nerede kullanıldığına dair bilgisinin olmadığını söylediği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Eski Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın da ifadesine başvurulduğu, Balaman'ın ifadesinde, halıların alındığından haberi olduğu, ancak siyasi yasaklar nedeniyle herhangi bir yere verilmediğini anlattığı kaydedildi.

Balaman'ın halıları en son 28 Mart 2009 akşamı gördüğü, sonra da belediyeye bir daha gitmediğini belirttiği dile getirildi.

Alınan ifadeler doğrultusunda savcılık, halıları üzerine zimmet olarak alan Taşkaya'nın 6 halıdan dördünün nerede olduğunu veya kimlere verildiğini ispat edememesi nedeniyle ağır ceza mahkemesinde zimmet suçu iddiasıyla dava açtı.

Bu arada bilirkişi raporuna göre, halıların değerinin 3 bin 700-4 bin 625 TL arasında olduğu bildirildi.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar