Bodrum’da şafak operasyonunda tutuklama


Bodrum’a bağlı Turgutreis beldesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 26 kişiden 25'i tutuklandı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nca, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının koordinatörlüğünde Eylül 2009 tarihinden itibaren sürdürülen çalışmalarda, 4 Haziran sabahı Muğla kent merkezi, Bodrum ve Milas ilçeleri ile İzmir'de 51 adreste eş zamanlı operasyon yapılmıştı.

Operasyonlarda, ''ihaleye fesat karıştırmak, imar kanununa muhalefet, zimmet, rüşvet, nitelikli dolandırıcılık, haksız mal edinmek ve kaçırmak'' iddiasıyla gözaltına alınan 13'ü kamu görevlisi 49 kişiden 26'sı ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen 26 kişiden 25'i tutuklandı, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Operasyonlarda gözaltına alınan kalan 23 kişinin ise ifade işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Bu arada, Muğla Valiliği, soruşturma sürecinde, söz konusu suçlara ilişkin Turgutreis Belediye Başkanlığı’na ait 2000-2009 yıllarını kapsayan bir takım ihale ve imar dosyalarına el konularak bilirkişilerce inceleme yapıldığını ve bazı bilgisayarlara el konularak ekspertiz raporları düzenlendiğini açıklamıştı.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar