Hırsızlar girdikleri evlerde sadece altın aramaya başladı


Son haftalarda altın fiyatlarının hızla yükselmesi üzerine, hırsızlar girdikleri evlerde hiçbir şeye dokunmadan, sadece buldukları altınları çalmaya başladı.

Ankara Öveçler Ata Mahallesi 1057. Cadde 49 numaralı apartmanda, dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, aynı kattaki üç daireye giren hırsızlar evleri talan ettiler. Evlerdeki dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi, cep telefonu, LCD televizyon gibi eşyalara dokunmayan hırsızlar, evlerde saklanan altınların tamamına yakınını alıp kaçtılar.

Olay, Halime Akay'a ait eve gelen kızı Ayyüce Akay'ın kapıyı açamamasıyla ortaya çıktı. Ayyüce Akay, 14 numaralı dairenin kapısının anahtarının bozuk olduğunu görünce çilingir çağırdı. Gelen çilingir kısa süre uğraştıktan sonra kapıyı açtı. Odaların tamamen dağıtılmış olduğunu gören genç kız, hemen polise haber verdi. Bu sırada 15 ve 16 numaralı dairelerin sahipleri de geldi. İki dairenin de kapılarının zorlandığı görüldü.

Getirilen çilingir her iki dairenin de kapısını açtı. Evlerine giren aileler büyük şok yaşadı. İçeriye giren ev sahipleri, evlerde bulunan dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi, cep telefonu, LCD televizyon gibi eşyalara dokunulmadığını gördüler. Hemen altınları sakladıkları yerlere giden ev sakinleri, altınların çalındığını farkettiler.

14 numaralı daireden altın yüzük ve küpelerin, 15 numaralı daireden 5 bin TL civarında altın ve gümüş takının, 16 numaralı daireden ise 7-8 bin TL civarında altın ve takının çalındığı anlaşıldı.

Evine hırsız giren Erdoğan Kara, takıların bulunduğu kutudaki bırakılan iki küpeyi göstererek, "Bu küpeleri kuyumculara göstermek istiyorum. Bu küpelerin takımını kendilerine götürüp satmak isteyeceklerdir." dedi.

Altın fiyatlarının son zamanlarda arttığı için evde bulunan altınları satmayı planladığını anlatan Kara, satmakta geç kaldığı için çalındığını söyledi.

Bu arada, hırsızların buldukları pahalı parfümleri ve özel kutusunun içinde bulunan viskiyi de aldıkları belirlendi. Olay Yeri İnceleme ekipleri, hırsızlık olayının gerçekleştiği üç dairede çalışma yaptı. Polis ekipleri, hırsızlık olayının gerçekleştiği evlerde parmak izi çalışması yaptı.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar