En şanssız hırsızlık


Buca ilçesinde, hırsızlık yapmak için kapıların zilini çalan ve evde kimsenin olmadığına emin olduktan sonra kapıların kilit göbeklerini sökerek hırsızlık yapan 18 yaşındaki İ.Ö., son işinde izinli olan bir polisin kapısını çalınca yakalandı.

İ.Ö. isimli hırsızlıktan sabıkalı bir kişi, hırsızlık yapmak amacıyla Buca ilçesi 63/2 sokakta evlerin zillerini çalmaya başladı. Zili çaldıktan sonra kapının açılması durumunda "Ben Uğur'a bakmıştım" diyerek yanlışlıkla zili çaldığı izlenimi veren, kapı açılmayıp evde kimsenin olmadığına emin olduğunda ise kapı kilidinin göbeğini sökerek hırsızlık yapan İ.Ö., her zamanki gibi bir dairenin zilini çaldı. Kapıyı o sırada izinli olan polis memuru H.Y. açtı.

Karşısında H.Y.'i gören İ.Ö., "Ben Uğur'a bakmıştım yanlış oldu sanırım" demesine rağmen durumdan şüphelenen polis memuru H.Y. de kendisinin polis olduğunu söyleyerek İ.Ö.'den kendisini tanıtmasını istedi. Karşısında polis olduğunu anlayan İ.Ö. hızla kaçmaya başladı. İzinli olan polis memuru H.Y. de
kısa bir kovalamacanın ardından zanlıyı yakalayarak ekibe haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler yaptıkları üst aramasında; 1 adet özel tornavida, 1 adet İngiliz anahtarı, 1 adet özel düzenlenmiş 6 köşeli plastik malzeme ele geçirdi. Ele geçirilen malzemelerin kapı kilitlerini sökmekte kullanıldığını belirleyen ekipler, zanlıyı gözaltına alarak kısım ekibine teslim etti. Zanlı İ.Ö.'nün yapılan sorgusunda, 15 Haziran tarihinde Hatay semtinde Z.Ö. isimli bayanın evine girerek dizüstü bilgisayar, pırlanta yüzük, kol saatleri ve ziynet eşyalarını çaldığı ayrıca 16 Haziran tarihinde Güzelyalı semtinde M.E. isimli şahsın evine de aynı yöntemle girerek hırsızlık yaptığı belirlendi.

Zanlının, soy isimleri öğrenilemeyen Vahit, Ercan ve Satanist lakaplı kişilerle birlikte hareket ettiği tespit edilerek adı geçen zanlılarında yakalanması için çalışma başlatıldı. Son işinde izinli polis memuruna yakalanan zanlı adliyeye teslim edildi.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar