Ucuz tatil dolandırıcılığı!


Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, tatilcileri, internet üzerinden işlem yaparken mağdur olmamaları için dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yapılan açıklamada, havaların ısınması ile birlikte özellikle tatile giden vatandaşların, dolandırıcılara karşı uyanık olmalarını istedi.

Önceki yıl, konuyla ilgili 178 tüketici şikayeti aldıklarına işaret eden Göktaş, 2009 Temmuz ayının ilk 10 günlük süresinde 3 bin 258 şikayet aldıklarını kaydetti.

''İnternet ortamında yeni bir çete türünün ortaya çıktığını'' ifade eden Göktaş, ''İnternette sayfa yapılmış. Size en ucuz tatili yaptırıyoruz, şu şartlarda, şöyle, böyle, aldatmalar, söylemler. İnsanlar araştırmadan, bilmeden bunlara, bu sitelere yöneliyorlar ve sonuçta mağdur oluyorlar. Sanal ortamda alış verişten ve bu tür sözleşmelerden uzak durun. İnsanlarımız resmen dolandırılıyorlar, kandırılıyorlar'' uyarısında bulunuldu.

''OTELLERİN KENDİ SİTELERİNİ KULLANIN''

Tatilcileri mağdur olmamaları için dikkatli olmaları konusunda uyaran Göktaş, şunları kaydetti:

''Sonuçta zararlı çıkan siz olursunuz. Eğer tatil yapacaksanız, ülkemizdeki ve yurt dışındaki tüm otellerin, turizm amaçlı pansiyon, motel gibi dinlenme yerlerinin kendi web siteleri var. Eğer yok ise onların bağlı olduğu mesleki kuruluşların web siteleri var. Onları inceleyin, bu siteleri kullanın. Telefonlarından irtibat kurun. Birebir görüşün ve ödemeleri onların belirlediği hesaplara yapın. Bu sanal ortamdaki uyduruk şirketlere değil. Neticede günü geliyor gidiyorsunuz ilgili otele almıyorlar, çünkü parası yatmamış ya da adamlar dolandırıp kaçmışlar. Verilen adresleri terk etmişler, telefonlar başkasının üzerine çıkıyor. Bu duruma düşmeyin.''

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar