Yıllarca hırsızlık yaptı , Tövbe etti.


Yıllarca çaldı, rüya gördü, geri ödüyor.

Ordu'nun Perşembe ilçesinde, rüya görüp tövbe eden hırsız, çaldıklarının parasını soyduklarına tek tek geri ödüyor.

30 yaşındaki Bülent Karacan, rüyasında tövbe ettikten sonra mağdurlara paralarını ödemeye başladı. "100 karton sigara çaldığım market sahibi, parasını 10 yıl sonra ödeyince ağlamaklı oldu" diyen eski hırsız şimdiye dek 13 kişinin parasını ödedi.

Tövbekâr hırsız çaldıklarının parasını sahiplerine ödüyor.

Gördüğü rüyanın etkisiyle hırsızlığa tövbe eden Bülent Karacan (30) çalışıp kazandığı parayla soyduğu işyeri sahiplerinin zararını karşılıyor. Karacan bugüne kadar 13 kişiye çaldıklarını geri verdi.

Ordu'da yaşamını sürdüren Bülent Karacan 30 yaşında. Hırsızlığa 15 yaşında başlayan Karacan, 13 yıl boyunca değişik illerde hırsızlık yaptı. Son olarak 2.5 yıl önce yine hırsızlık yapmak için gittiği Bolu'da bank üstünde uyurken gördüğü rüya hayatının dönüm noktası oldu. Rüyasına giren beyaz sakallı amca Karacan'a "Beni vesile kılarak Allah'a dua et" dedi. Bu rüyanın ardından Karacan hem hırsızlık yapmayı bıraktı, hem de o güne kadar soyduğu 22 işyerinin sahibine çaldıklarının parasını ödemeye karar verdi. Ordu, Konya ve Eskişehir'de 22 işyerine girip, hırsızlık yaptığını söyleyen Karacan, "2.5 yıldır 13 kişinin parasını ödedim. 10 bin YTL'lik çaldığım mal vardı. Çalışarak yarısını ödedim. Öncelikle Ordu'daki işyeri sahiplerinin parasını ödedim. 2 aydır Ordu'nun Perşembe ilçesinde bir tekstil firmasında ütücü olarak çalışıyorum. Burada biriktirdiğim para ile de Konya ve Eskişehir'de soyduğum kişilere olan borçlarımı da ödeyeceğim" dedi.

'İŞE ALMAYA ÇEKİNDİM'

Bülent Karacan'ın çalıştığı tekstil fabrikasının yönetim kurulu başkanı Kezban Pir ise, "İlk başta sabıka kaydından dolayı işe almakta biraz çekindim. Bülent "Bana şans verin, hayatımı hırsızlıkla geçirmeyeyim" dedi. Ben de işe aldım. Çok dürüst çocuk" diye konuştu.

helal beeee

helal beeee

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar