Sıfır telefon çalıntı çıktı


İzmir'deki bir elektronik mağazasından "sıfır" telefon alan elektrik teknisyeni Özkan Yıldız, çağrıldığı Bayraklı Polis Merkezi'nde telefonun çalıntı olduğunu öğrenince şaşkına döndü, faturayı gösterince mahkemeye gitmekten kurtuldu

İzmir'deki bir elektronik eşya mağazasından "sıfır" telefon satın alan elektrik teknisyeni Özkan Yıldız, polis merkezinden telefonla aranarak çağrıldı. Bayraklı Polis Merkezi'nden polisler tarafından aranan Yıldız'a 'Acil karakola gelmeniz gerekiyor' denildi. Ne olduğunu anlayamadan soluğu karakolda alan Yıldız, satın aldığı telefonun İstanbul'dan Demet Aydın isimli kadına ait olduğunu ve çalıntı olduğunu öğrenince büyük bir şok yaşadı. Karakolda ifadesi alınan Yıldız, faturayı göstererek telefonu satın aldığını kanıtlayınca hırsızlık zanlısı olarak adliyeye sevk edilmekten son anda kurtuldu. Yıldız'ın telefonuna incelenmek üzere el konuldu. Olay, 8 Ocak'ta Bayraklı'da yaşandı. Elektrik teknisyeni Özkan Yıldız'ı cep telefonundan arayan polisler, acilen Bayraklı Polis Merkezi'ne gelmesi gerektiğini söyledi. Yıldız, karakolda telefonunun çalıntı olduğunu öğrenince büyük bir şok yaşadı. İstanbul'da yaşayan Demet Aydın isimli bir kadının polise başvurarak telefonun çalındığı ihbarında bulunduğu ve Yıldız'ın da aynı "imei" numarasına sahip aynı marka model cep telefonunu kullandığı anlaşıldı. İfadesinde cep telefonunu Bornova'daki elektronik eşya mağazasından "sıfır" olarak satın aldığını söyleyen Yıldız, faturasını gösterince hırsızlık zanlısı olarak adliyeye sevk edilmekten son anda kurtuldu.

İSTANBUL'A GİTMEDİM
Hayatında hiç İstanbul'a gitmediğini anlatan Yıldız, "Demet Aydın isimli kadının cep telefonu 13 Temmuz 2012'de çalınmış. Ben cep telefonumu daha önce satın almıştım. Ayrıca İstanbul'a da hiç gitmedim. Eğer telefon faturasını getiremeseydim şu anda hapiste olabilirdim. İkinci el telefon alsam kötü şeyler başıma gelebilirdi" dedi. Evde telefonun faturasını bulamadığını bunun üzerine satın aldığı mağazaya gittiğini anlatan Yıldız, "Eğer bu mağaza kapanmış olsaydı, ben ne yapacaktım? Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağım"diye konuştu.

http://www.imeikayit.org/node/27

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar