Dükkana muhasebeci gibi girip dolandırdı


Dolandırıcıların oyunlarına hergün bir yenisi daha ekleniyor. İstanbul Okmeydanı'nda girdiği bir mağazada kasada bulunan kadına şaşırtmalı soru sorarak güven kazanan şahıs, aldığı bir miktar para ile kayıplara karıştı.

İlginç dolandırıcılık olaylarından biri daha İstanbul Okmeydanı'nda yaşandı.

Okmeydanı'da giyim mağazası sahibi Alparslan Karamanoğlu'nun mal almaya gitmesini fırsat bilen dolandırıcı şahıs, dolandırıcılık literatürüne girecek ilginç bir taktiğe başvurdu.

Şahıs girdiği mağazada öncelikle kasada tek başına bulduğu kadına ''Abi yok mu?'' diye soru yönelterek işyeri sahibinin ismini öğrendi. Daha sonra öğrendiği isim ile hitap ederek kasadaki kadına muhasebeden geldiğini söyleyen dolandırıcı şahıs, kadının yaptığı oyunu fark etmemesi için ise bir taraftan söz konusu mağazanın sahibi ile konuşuyormuş gibi yaparken diğer taraftan ise kadına kasada ne kadar para olduğunu sordu. Kasada 20 TL olduğunu öğrenen dolandırıcı şahıs parayı az bularak bu sefer de kadına kendisinde para olup olmadığını sordu, ''Kadından ne kadar lazım'' cevabını alan şahıs belirttiği meblağı alarak dükkandan uzaklaştı.

Mağaza sahibi Alparslan Karamanoğlu'nun dükkana gelmesi ile gerçek ortaya çıkarken, ilginç dolandırıcılık olayı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Polis olayla ilgili araştırmayı sürdürüyor...

Kaynak: Haber7

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar