15 yıl önce çaldıklarına hellalik istedi.


Kırıkkale`de 1992 yılında çeşitli semtlerde 4 otomobilin camlarını kırarak teyplerini çalan hırsız, Emniyet Müdürü Salim Akça`ya mektup ve içinde 400 euro göndererek helallik istedi.

Mektubunda hırsızlık yaptığı tarih ve yerleri belirten hırsız, otolarından teypleri çaldığı kişilere 100`er Euro verilmesini ve onlardan helallik alınmasını istedi. Emniyet Müdürü Salim Akça, mesleki hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını belirterek, çalınan teyplerin sahiplerini buldurarak paralarını teslim etti. Adına içinde 400 euro para ve mektup olan bir zarf gönderildiğini açıklayan Akça, "Mektupta adını soyadını açıklamayan bir kişi 15 yıl önce oto teypleri çalması nedeniyle duyduğu

vicdan azabını yazmış. Hırsızın belirttiği adreslerde yaptığımız araştırmalarda o dönem oto teypleri çalınan 3 kişiyi bulduk ve kendilerine 100`er euro verdik. Hırsızın söylediği diğer adreste ise kimse bulunmadığı için 100 euroyu 3 fakir öğrenciye verilmek üzere okul müdürlerine teslim ettik`` şeklinde konuştu.

Adını soyadını açıklamayan hırsız, Emniyet Müdürü Salim Akça`ya gönderdiği mektupta şöyle diyor:

"1992 ve 1993`te çok zor durumdaydım. Terbirlik Kooperatifi 133 Sokak kırmızı Renault 9, Emek Kooperatifi 145 Sokak`ta siyah Serçe, MKE Lojmanı Yaşar Doğu Caddesi gri Renault 9, Yaylaçık Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi`nde beyaz Flash marka otolardan teyp çaldım. Çok pişmanım ve 15 yıldır vicdan azabı çekiyorum. Oto teyplerini çaldığım kişilerin bulunarak 100`er euro verip benim için helallik alınmasını istiyorum. Haklarını helal etsinler çok pişmanım`` dedi.

Diğer taraftan 15 yıl önce kapısının önünde bulunan arabasından teybi çalınan Emin Pozan, "Keşke bu adam benle görüşseydi de anlından öpseydim. Hakkımı helal ediyorum. Onun bana gönderdiği parayı fakir bir üniversite gencine hediye ettim. Kendisine hac vazifesini yerine getirmesini ve hakkımın kat kat helal olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

1992 yılında evinin önünde park halinde durar arabasından teybi çalınan Ahmet Açıkıgöz ise böylesi bir olay karşısında oldukça şaşırdığını belirterek, "O gün için hırsızın kalifiyeli bir hırsız olduğunu düşündüm. Çünkü arabamda teybimden başka hiçbir hasar ve parmak izi yoktu. Belki o gün o paraya benden daha çok ihtiyacı vardı. Belki çocuğuna bir süt alacaktı. Şimdi benim o paraya ondan daha çok ihtiyacım var. Gönderdiği para bana bir Hızır gibi yetişti. Kredi kartımın kabaran borçlarımın taksidine

yatırdım. Kendisine teşekkür ediyorum ve hakkımı helal ediyorum" diye konuştu.

Vay be! Bunca yıl sonra,

Vay be! Bunca yıl sonra, pişman olup helallik dilemiş he !

Allah af etsin, tevbesinde samimi ise daim kılsın...

İlginç bir haber, yayınladığınız için teşekkürler.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar